צור קשר קישורים תנאי שימוש דף הבית
פרסומים ומידע נוסף

מידע נוסף – לקט

אנו שמחים לארח באתר את ד"ר שושני, מנהל מחלקת כירורגיית ילדים בבי"ח לילדים ע"ש מאייר, רמב"ם, חיפה.

ד"ר שושני עוסק, בין היתר, בטיפול במומי האנוס והרקטום והוא השתלם ומשתלם, יחד עם האחות הקלינית מהמחלקה, אצל ד"ר אלברטו פנייה, העומד בראש המכון למומי האנוס והרקטום באוהיו ארה"ב, ועובד בשיתוף פעולה עימו.

1.  Continent appendicosotomy: What is Malone procedure and Dr. Pena's alteration? **

כל הפרוצדורות הנ"ל סובבות אותו נושא — פיתרון לחולים הזקוקים לחוקנים , כדרך חיים. החשוב הוא : לעולם לא לבצע פרוצדורה זאת בחולה שלא עמד בהצלחה בטיפול בחוקנים בדרך הרגילה. זוהי דרך שונה וקלה לביצוע חוקנים עצמיים בילד שכבר מסוגל לעשות זאת (ומעונין בכך, היות ומתבייש).

בקצרה משתמשים בתוספתן לשם ביצוע הניתוח ע"ש מלון ( Malone ) . קצה התוספתן פתוח וקבוע בתוך הטבור ואילו בסיסו "ניקבר" בדופן המעי הגס ( continent appendicostomy ) על מנת שלא ידלוף כל הזמן צואה בזכות השסתום החד כיווני שיצרנו ע"י כך. יחד עם זאת מאפשר החדרת צינורית שבאמצעותה ניתן לבצע חוקן אנטגרדי (הולך קדימה). השינוי של ד"ר פניה –כאשר אין תוספתן (מכל סיבה) מפתחים מתלה מדופן המעי הגס תוך יצירה של מוביל בצורת צינור ואותו מקבעים לעור כדי שישמש במקום תוספתן לביצוע החוקנים.

2.  What can you tell us about "Rectal Prolapse following posterior sagittal anorectoplasty for anorectal malformations" **

צניחת החלחלת לאחר ניתוחים אלו נובעת מחוסר עיגון או עיגון לקוי של קיר הרקטום אל הקומפלקס השרירי הרצוני שמסביבו. התופעה ניצפית בשכיחות גבוהה יותר לאחר השימוש בשיטה הלפרוסקופית (ראה בהמשך) .

3. What is VATER or VACTERL? **

כל אות מהווה קוד למום נלווה נוסף למומים אנורקטליים כדי לזכור אותם בקלות.

V – חוליות ( vertebra )

A - פי הטבעת ( anus )

C - מומים לבביים ( cardiac )

TE -ניצור בין הושט לקנה ( tracheo esophageal fistula )

R - כליתיים ( renal )

L - גפיים ( limbs ).

4.  What is: "Laparoscopically assisted Anorectoplasty"? **

שיטה לתיקון איטמות פי הטבעת באמצעיים זעיר פולשניים (לפרסקופיה) . מחדירים לבטן 3-4 צינורות ובעזרת מצלמת טלויזיה מפרידים בין הרקטום לשלפוחית או מהנרתיק(בילדות) ודוחפים את הרקטום כלפי מטה ובחתך נוסף בישבן מושכים אותו לפרינאום ומקבעים אותו לשם.(יכול להתאים לסוג הגבוה מאד עם פיסטולה לצוואר שלפוחית השתן).

5.  What are the two techniques: "Artificial Bowel Sphincter" and "Electrically Stimulated Graccilis Neosphincter"? **

השסתום המלאכותי הינו אמצעי מכני הנועד לשלוט ביציאה, בדומה לאי שליטה בשתן , שם קנה לו אמצעי זה אחיזה. לעומת זאת באי שליטה ביציאות , בגלל הסיבוכים הרבים אינו בשימוש רחב.הניתוח של העברת שריר הגרציליס כולל את העברתו מהירך סיב לפי הטבעת וע"י גירויים חשמליים החולה לומד לעשות בו שמוש כדי לשלוט ביציאות. גם שיטה זאת לא נמצאה כיעילה.

6.  What is "Polyurethane (PU) anal plug" and what is PVA anal plug? זהו פקק מחומר זר כדי לפקוק בעזרתו את פתח פי הטבעת , כדי למנוע התלכלכות במקרים של אי שליטה מוחלטת ביציאות.
 

ביטוח לאומי

Malone - אפנדיקוסטומי

 
הרצאתו של ד"ר לויט
מידע נוסף – לקט
כנסים וארועים
כתבו עלינו
מדיה

 
  phili@itmut.info   Developed by Virtual-Point Ltd